Masaż twarzy- jakich efektów możemy się spodziewać?
Jak powszechnie wiadomo, wraz z wiekiem nasza skóra staje się mniej sprężysta, natomiast jędrność nie jest satysfakcjonująca. Istnieje jednak naturalny sposób, aby to zmienić. Masaże twarzy w ostatnich czasach cieszą się coraz większą popularnością. Jest to zabieg, który możemy samodzielnie wykonać w naszym mieszkaniu. W jaki sposób wykonać masaż twarzy? Jakie mogą być efekty masażu twarzy? Kto powinien zrezygnować z masażu twarzy? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
W jaki sposób wykonać masaż twarzy?
Zanim zdecydujemy się na wykonanie masażu twarzy, w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się dokładnym oczyszczaniem skóry. Możemy tego dokonać za pośrednictwem różnorodnych kosmetyków, jednakże największą popularnością cieszą się pianki, emulsje i żele. Następnie konieczne jest jej delikatne osuszenie- w tym celu wykorzystajmy czysty ręcznik- ten jednorazowy wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Chwilę przed masażem nakładamy odpowiedni krem nawilżający i myjemy dłonie. W jaki sposób dokonać masażu twarzy? Zacznijmy od delikatnych ruchów palcami. Wykonujemy okrężne ruchy obu rąk- od żuchwy do czoła, od brody do polików, od nosa do uszu, a także od środka czoła aż do skroni. W dalszej kolejności mamy do czynienia z uciskaniem brody, warg, łuków brwiowych. Warto również wypróbować lekkie ruchy okrężne na dolnej i górnej powiece. Kiedy wykonamy te czynności, możemy rozpocząć delikatne stukanie po naszej twarzy opuszkami. Czas trwania masażu nie powinien być krótszy niż 10 minut.
Jakie mogą być efekty masażu twarzy?
Jeśli chodzi o efekty związane z masażem twarzy- wbrew pozorom mogą być bardzo spektakularne. Okazuje się, że podczas wykonywania tych wszystkich ruchów powodujemy, że głębokie warstwy skóry pobudzają się, podobnie jak znajdujące się niżej mięśnie. Co to oznacza w praktyce? Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jeszcze bardziej jędrna. Warto wspomnieć o tym, że mięśnie ulegają rozluźnieniu, co prowadzi do tego, że owal twarzy staje się bardziej atrakcyjny. Co godne podkreślenia- wygładzane są drobne zmarszczki, a te nowe pojawiają się dopiero w późniejszym okresie. Masaż twarzy pobudza przepływ limfy. Kiedy jest on zaburzony, wówczas dochodzi do zastojów, w konsekwencji powstaje opuchlizna, worki pod oczami. Częstym zjawiskiem jest również poszarzała cera. Kolejnym efektem regularnego masażu jest lepszy stan naskórka. Skóra staje się odżywiona, jest dobrze dotleniona, wyrównuje się jej koloryt. Na podstawie badań wywnioskowano, że masaż twarzy ma wpływ na samopoczucie psychiczne i redukuje stres. Masaż twarzy przynosi więc ogrom pozytywnych efektów. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby regularnie poprawiać kondycję skóry, jednocześnie opóźniać procesy związane ze starzeniem się jej.
Kto powinien zrezygnować z masażu twarzy?
O ile masaże twarzy niosą ze sobą wiele zalet, to jednak nie wszyscy mogą się na niego zdecydować. W tym miejscu należy wspomnieć o kilku podstawowych przeciwwskazaniach, które dyskwalifikują z tej przyjemności. Możemy wśród nich wyróżnić zmiany trądzikowe, różnorodne zapalenia skóry, uszkodzenia na twarzy, widoczne rany, infekcję jamy ustnej, opryszczkę, guzki znajdujące się w okolicach szyi lub twarzy, powiększone węzły chłonne. Specjaliści nie zalecają masażu twarzy kilka dni po usunięciu zęba. Warto również wstrzymać się chwilę w przypadku przeziębienia lub infekcji górnych dróg oddechowych.