Jak dbać o włosy zniszczone po nieudanej koloryzacji?

Farbowanie włosów jest najpopularniejszym zabiegiem fryzjerskim. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że może obciążać włosy. Nieumiejętnie wykonane farbowanie prowadzi do uszkodzenia struktury włosa. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o zniszczone włosy właśnie po nieudanej koloryzacji.

Jak dbać o włosy zniszczone po nieudanej koloryzacji?
Jak dbać o włosy zniszczone po nieudanej koloryzacji? Zdjęcie: Adobe Stock

Zniszczone włosy po koloryzacji – przyczyny

Farbowanie włosów rzeczywiście może powodować ich osłabienie. Szczególnie dzieje się tak, gdy robicie to za często. Jednocześnie do uszkodzeń dochodzi na skutek nieumiejętnego farbowania, co czasem zdarza się i w salonie fryzjerskim. Także niewłaściwa pielęgnacja wpływa na kondycję włosów, które mogą stać się przesuszone i puszące się pod wpływem wilgoci. Na początek musimy wspomnieć, że gdy wasze kosmyki są bardzo osłabione to lepiej sprawdzi się farba do włosów bez amoniaku. Jednocześnie nie zapomnijcie, aby robić przerwy, a więc nie farbować włosów co miesiąc czy dwa, ale lepiej poczekać nawet trzy miesiące. Pewne pojawia się pytanie: co w takim przypadku z odrostami? Wbrew pozorom można zachować piękny kolor i pozbyć się odrostów. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się tonowanie włosów. Toner nie wnika w strukturę włosa, a jedynie go oblepia. Dzięki temu efekt jest tak dobry. Jednocześnie toner ukryje odrost i świetnie odświeży kolor. Tonowanie możecie wykonać nawet w domu, co nie jest trudne.

Jak dbać o włosy zniszczone?

Kluczowe znaczenie ma regeneracja, która musi być przeprowadzona bardzo skrupulatnie. Codziennie należy nawilżać włosy. Wbrew pozorom zalecane jest częste mycie. Ale nie tradycyjnym sposobem, lecz metodą OMO. Polega ona na umyciu włosów odżywką. Możemy wam polecić taką z niskoczęsteczkowym kwasem hialuronowym, który nawilża, ale też tworzy na powierzchni włosa warstwę ochronną. Po umyciu odżywką spłukujemy ją i nakładamy szampon. Można zastosować ten z dodatkiem olejków roślinnych, a także płynnego jedwabiu. Na koniec nakładamy na włosy jeszcze maskę. Tutaj dobrze sprawdzi się ta z dodatkiem ceramidów. Odbudowują one strukturę włosów i działając niczym cement. Jednocześnie wygładzają powierzchnię włosa, zapobiegając dalszym uszkodzeniom. Dwa razy w tygodniu warto jeszcze wykonać olejowanie olejkiem kokosowym. Wystarczy wcześniej umyć włosy wykorzystując metodę OMO, następnie na jeszcze wilgotne nałożyć olejek kokosowy 2 cm poniżej nasady. Po godzinie można już go zmyć. Oczywiście możecie również wykonać olejowanie przed położeniem się spać. W takim przypadku zastosujcie czepek ochronny, dzięki któremu olejek nie zabrudzi waszej piżamy czy poduszki.

Domowe sposoby na mocne włosy

Rekomendujemy także wypróbowanie domowych sposobów na piękne i mocne włosy. Na pewno warto wykonać maseczkę odżywczą, która dobrze wzmacnia kosmyki. Do jej przygotowania potrzebujemy jedno jajko, które ubijamy do czasu aż stanie się jasnożółte. Dopiero wtedy dodajemy łyżkę świeżego żelu aloesowego, a także łyżkę oleju kokosowego oraz łyżkę jogurtu naturalnego. Wszystkie składniki mieszamy aż powstanie jednolita masa. Wstawiamy do lodówki na 10 minut, a potem już nakładamy na suche włosy. Maskę można trzymać na włosach przez godzinę. A potem wystarczy już tylko ją zmyć i umyć włosy metodą OMO. Ma ona dosyć płynną konsystencję, dlatego warto zabezpieczyć włosy czepkiem ochronnym. A jeżeli macie długie włosy, to dodatkowo zwiążcie je w kucyk czy warkocz.

Dariusz Kitowski

Witaj, jestem Dariusz Kitowski, ekonomista i copywriter. Moja strona wealth4living.net, stanowi połączenie moich dwóch pasji – finansów i pisania. Dzięki mojemu wykształceniu i ponad 20 letniemu doświadczeniu w zakresie ekonomii, dostarczam Wam wartościowych i przydatnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć świat inwestycji i zarządzania swoim budżetem, zarówno w domu, jak i w biznesie. Jako copywriter charakteryzuje mnie ciekawość świata, dlatego porady zdrowotne i lifestylowe będą dla Was równie przydatne w życiu codziennym. Zostawcie komentarz pod artykułem, jeśli konkretne tematy z ekonomii szczególnie Was interesują. Tworzę ten portal dla Was, dlatego Wasze zdanie ma dla mnie ogromne znaczenie!