Jaka prędkość internetu jest dobra?

Wybór odpowiedniej prędkości internetu nie jest łatwy. Można znaleźć wiele ofert i trudno się zdecydować, która będzie właściwa. Przy wyborze warto też sprawdzić inne opcje, które oferuje operator. W tym tekście postaramy się przedstawić najważniejsze cechy, jaki powinien mieć dobry internet.

Jak dopasować prędkość do potrzeb?

Prędkość to kluczowy parametr, który bierze się pod uwagę przy wyborze internetu. Operatorzy prześcigają się w ofertach jak najszybszej sieci, jednak warto się zastanowić, czy jest sens wybierać bardzo dużą prędkość. Przede wszystkim, zastanów się, co najczęściej robisz przy użyciu internetu.

Jaka prędkość internetu jest dobra?
Jaka prędkość internetu jest dobra?

Jeśli służy Ci on do przeglądania różnych stron, mediów społecznościowych oraz do sporadycznego oglądania filmów, to aktualnie optymalną prędkością wydaje się około 300 Mb/s. Jeśli sporadycznie korzystasz z sieci, to powinna Ci wystarczyć nawet niższa szybkość, w tym wypadku optymalne może być 100-150 Mb/s. W przypadku, gdy spędzasz dużo czasu w internecie, głównie oglądając najnowsze filmy i seriale, warto mieć wyższą prędkość. W takiej sytuacji dobrym wariantem jest wybór łącza o prędkości około 500 Mb/s. Jesteś zapalonym graczem? Jeśli tak to, musisz mieć niezawodny i szybki internet, który umożliwi Ci błyskawiczną rozgrywkę. W takim przypadku warto mieć łącze 1 Gb/s. Nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy, żeby kupić taki internet? Przyda Ci się pożyczka bez bik. Stabilne łącze jest także niezbędne, jeśli używasz sieci do pracy. W takim przypadku szybkość nie jest najważniejsza, jednak, żeby zapewnić sobie odpowiedni komfort, wybierz łącze około 600 Mb/s.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze internetu?

Prędkość to nie jedyny parametr, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty. Musisz też wiedzieć, z jakiej technologii chcesz korzystać. Jeśli masz kablówkę w domu, to możesz skorzystać z oferty tego samego operatora co w przypadku telewizji. Aktualnie popularność zyskuje sieć światłowodowa, dlatego, jeśli masz taką możliwość, to warto ją wybrać. Zapewnia ona wyższą stabilność i szybkość działania internetu. Jeśli chcesz podłączyć sieć w miejscu, gdzie nie ma dostępu do kablówki, to możesz być zmuszony do wykorzystania sieci telefonicznej, lub do wyboru internetu mobilnego. Pamiętaj też, że warto kupić odpowiedni router, który zapewni zasięg na całej wymaganej powierzchni. Jeśli nie masz na to pieniędzy, to warto skorzystać z bezpiecznej opcji, jaką jest pożyczka bez bik.

Dariusz Kitowski

Witaj, jestem Dariusz Kitowski, ekonomista i copywriter. Moja strona wealth4living.net, stanowi połączenie moich dwóch pasji – finansów i pisania. Dzięki mojemu wykształceniu i ponad 20 letniemu doświadczeniu w zakresie ekonomii, dostarczam Wam wartościowych i przydatnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć świat inwestycji i zarządzania swoim budżetem, zarówno w domu, jak i w biznesie. Jako copywriter charakteryzuje mnie ciekawość świata, dlatego porady zdrowotne i lifestylowe będą dla Was równie przydatne w życiu codziennym. Zostawcie komentarz pod artykułem, jeśli konkretne tematy z ekonomii szczególnie Was interesują. Tworzę ten portal dla Was, dlatego Wasze zdanie ma dla mnie ogromne znaczenie!