Jak można szybciej dostać kredyt hipoteczny?

Doradca finansowy wybrał dla Ciebie najlepszą ofertę i już wiesz w jakim banku chciałbyś złożyć wniosek o kredyt hipoteczny? To tak naprawdę początek Twojej drogi w staraniach o mieszkanie, bowiem zaczyna się całe procesowanie wniosku, które niestety może chwilę potrwać.

Od czego musisz zacząć?

Ważnym punktem w staraniach o kredyt mieszkaniowy będzie podpisanie umowy przedwstępnej zakupu domu lub mieszkania, gdyż to pozwoli Ci pozytywnie przejść kontrolę Twojej zdolności kredytowej. Bierze się tam pod uwagę Twoje aktualne zarobki, długość umowy o pracę, jak i również historię kredytową.

W umowie przedwstępnej są zawarte informacje dotyczące m.in. ceny nieruchomości, wkładu własnego, czy ostatecznego przeniesienia własności na kupującego. Tych wszystkich informacji bank będzie potrzebował do sprawdzenia, czy dana nieruchomość rzeczywiście jest dobrym zabezpieczeniem i czy nie posiada żadnych długów(w przypadku mieszkań używanych).

Szybszy kredyt hipoteczny
Szybszy kredyt hipoteczny

Weryfikacja dochodów

W tym wypadku będziesz potrzebował zaświadczenie o Twoich dochodach za określony okres czasu(od 3 do 12 miesięcy), które będzie wystawione przez firmę w której pracujesz na specjalnym druku, który da Ci bank. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy Twoje dochody pochodzą z pracy za granicą.

Dodatkowo potrzebne będą wyciągi z Twojego konta oraz małżonka z ostatnich 3 miesięcy. Warto również postarać się o raport BIK swojej osoby i ewentualnie w razie błędów je skorygować, bowiem na pewno te informacje również będą dla banku bardzo istotne.

Zorganizuj wcześniej dokumenty

Nie czekaj z tym na ostatnią chwilę, ale już wcześniej zacznij organizować wszystkie niezbędne dokumenty, ponieważ to zawsze w jakiś sposób przyśpieszy cały proces. Na pewno przecież zależy Ci na tym, aby możliwie jak najszybciej bank przyznał Ci  kredyt.

Dariusz Kitowski

Witaj, jestem Dariusz Kitowski, ekonomista i copywriter. Moja strona wealth4living.net, stanowi połączenie moich dwóch pasji – finansów i pisania. Dzięki mojemu wykształceniu i ponad 20 letniemu doświadczeniu w zakresie ekonomii, dostarczam Wam wartościowych i przydatnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć świat inwestycji i zarządzania swoim budżetem, zarówno w domu, jak i w biznesie. Jako copywriter charakteryzuje mnie ciekawość świata, dlatego porady zdrowotne i lifestylowe będą dla Was równie przydatne w życiu codziennym. Zostawcie komentarz pod artykułem, jeśli konkretne tematy z ekonomii szczególnie Was interesują. Tworzę ten portal dla Was, dlatego Wasze zdanie ma dla mnie ogromne znaczenie!