Jakie sportowe gadżety są najlepsze do biegania?

Jest wiele różnych akcesoriów, z których można korzystać podczas biegania dla większej rekreacji czy kontroli wyników. Jakie gadżety najlepiej nadają się do biegania?

Słuchawki do biegania

Muzyka podczas biegu to czasem składnik niezbędny, bez którego niektórzy nie mogą się obejść. Wtedy oczywiście najlepszym rozwiązaniem są słuchawki. Pytanie tylko, jakie słuchawki będą najbardziej efektywne podczas aktywności fizycznej?

Jaki typ słuchawek jest najlepszy? 

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem słuchawek, przede wszystkim interesuje nas ich typ. Jest to kwestia nie tylko wygody, ale często również estetyki. 

Jakie sportowe gadżety są najlepsze do biegania?
Jakie sportowe gadżety są najlepsze do biegania?

Douszne 

Słuchawki douszne są wygodne głównie, gdy trzymamy je pod czapką lub są w wersji z pałąkiem. W wersji zwykłej mogą okazać się nieefektywne i będą wypadać. Co więcej, słuchawki douszne nie izolują tak dźwięków otoczenia, co sprawia, że podczas biegu w pobliżu dróg możemy czuć się bezpieczniej, kiedy usłyszymy nadjeżdżający z oddali samochód. 

Nauszne 

Słuchawki nauszne są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie pełną wygodę oraz koncentrację. Izolują one wszelkie dźwięki, dlatego też lepiej wybierać trasy, gdzie ryzyko wpadnięcia pod samochód jest zerowe lub minimalne. Są to jednak duże słuchawki i mimo wszystko mogą trochę obciążać. 

Z kablem a bezprzewodowe 

Wybór między tymi dwoma to przede wszystkim kwestia preferencji i poziomu przygotowania. Słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne, ponieważ brak kabla sprawia, że nic nam nie wadzi ani nie zaczepia się podczas ruchu. Technologia ta potrafi być jednak czasem zwodna i rozładować się w najmniej odpowiednim momencie. W takim wypadku słuchawki z kablem są sprzętem preferowanym dla mniej przygotowanych biegaczy. Zobacz również: Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać

Zegarek sportowy do biegania

Zegarek sportowy do biegania może być szczególnie ważnym gadżetem dla tych, którzy chcą sprawdzać liczby i kilometry, choć oczywiście nie tylko takimi funkcjami mogą się te sprzęty poszczycić.

Jakie potrzeby takie funkcje 

Zegarek sportowy może mieć naprawdę mnóstwo funkcji i jest to przede wszystkim kwestia naszych potrzeb. Znaleźć się może na nim licznik kilometrów, prędkości, kalorii, opcja monitorowania snu czy pulsometr. Najważniejszą rolą takiego sprzętu jest dokładna weryfikacja i analiza jakości oraz czasu ćwiczeń, jakie korzyści przyniosły. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość synchronizacji z innymi urządzeniami mobilnymi. To przydatna funkcja, która znacznie ułatwia kontrolę nad wyżej wymienionymi parametrami. 

Na jakie cechy zegarków sportowych zwracać uwagę? 

Nie tylko funkcje wbudowane w zegarek mają znaczenie, na jakość zegarka sportowego składa się znacznie więcej właściwości. Warto zwrócić uwagę na materiał gadżetu. Jako sprzęt sportowy, bardzo dobry jest silikon, lekki oraz elastyczny. Budowa zegarka, czy jest wodoodporny, co może się okazać istotne dla biegacza w przypadku załamań pogodowych, a także jego typ zasilania, to są elementy, na które należy zwracać uwagę przy wyborze. 

Warto również zwrócić uwagę na smartband. Jest to, prościej ujmując, opaska sportowa, która pozwala bardziej przejrzyście monitorować pewne parametry, z których korzysta się podczas treningów. Różnica między smartbandem a zegarkiem sportowym to przede wszystkim sposób obsługi podobnego zakresu funkcji.

Dariusz Kitowski

Witaj, jestem Dariusz Kitowski, ekonomista i copywriter. Moja strona wealth4living.net, stanowi połączenie moich dwóch pasji – finansów i pisania. Dzięki mojemu wykształceniu i ponad 20 letniemu doświadczeniu w zakresie ekonomii, dostarczam Wam wartościowych i przydatnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć świat inwestycji i zarządzania swoim budżetem, zarówno w domu, jak i w biznesie. Jako copywriter charakteryzuje mnie ciekawość świata, dlatego porady zdrowotne i lifestylowe będą dla Was równie przydatne w życiu codziennym. Zostawcie komentarz pod artykułem, jeśli konkretne tematy z ekonomii szczególnie Was interesują. Tworzę ten portal dla Was, dlatego Wasze zdanie ma dla mnie ogromne znaczenie!