Chat GPT – co należy wiedzieć?

W ostatnich miesiącach chat GPT stał się jednym z głównych tematów publicznych debat, poświęconych automatyzacji. Czym tak właściwie jest? To inteligentny chatbot, który w ekstremalnie szybkim tempie potrafi zebrać określony zasób danych z milionów źródeł, dostępnych w sieci. Co jeszcze należy wiedzieć i chacie GPT? Jak działa? Odpowiadamy.

Chat GPT - co należy wiedzieć?
Chat GPT – co należy wiedzieć? Zdjęcie: unsplash.com

Czym jest i jak działa chat GPT?

Chat GPT jest darmowym programem komputerowym, opracowanym przez organizację non-profit o nazwie OpenAI. Jest to firma, zajmująca się wdrożeniami sztucznej inteligencji w życiu codziennym i w biznesie. Główną ideą, przyświecającą twórcom tego oprogramowania, jest umożliwienie masowemu odbiorcy szybkiego dostępu do różnych zasobów danych. Wystarczy zadać pytanie w formie tekstowej, by już po chwili uzyskać wyczerpujące odpowiedzi.

The: Protocol: obejrzyj najciekawsze oferty pracy w IT

Informacje, prezentowane przez chat GPT, pochodzą ze stron internetowych i publikacji, dostępnych w sieci. Narzędzie automatycznie opracowuje dane z zastosowaniem algorytmu samouczącego. Oznacza to, że program potrafi zrozumieć istotę zapytania, które wpisuje człowiek. Aby uzyskać odpowiedź chatu, należy wpisać precyzyjne, naturalne zapytanie. Warto pamiętać o tym, że nie jest to wyszukiwarka internetowa, która na podstawie ogólnikowej frazy prezentuje względnie poprawne wyniki. Chat GPT podaje dane w sposób bardzo dokładny i selektywny. Jest on więc bezkonkurencyjny względem zwykłych wyszukiwarek.

Jakie są zastosowania chatu GPT?

Potencjał chatu GPT odgrywają przedstawiciele świata biznesu i zwykli użytkownicy internetu, uczniowie, badacze, konsumenci. Chatbot służy do nauki, tworzenia treści na potrzeby sklepów internetowych i ułatwia wyszukiwanie informacji, potrzebnych na co dzień w biznesie. To narzędzie generuje gotowe treści ogłoszeń, opisy produktów czy instrukcje techniczne. Dzięki niemu można uczyć się języków obcych i poszerzać wiedzę na wybrane tematy.

Ciekawa i satysfakcjonująca praca czeka na Ciebie!

Chaty GPT mogą służyć jako jedno z narzędzi analitycznych, stosowanych w marketingu, dziennikarstwie czy IT. Program wychwytuje aktualne trendy i najnowsze informacje. Jest też w stanie dokonywać oceny różnych zjawisk, problemów itd. Wszystkie te funkcjonalności wykorzystują m.in. działy kreatywne i analityczne firm. Za pomocą chatu GPT można uzyskać pakiet gotowych koncepcji, pomysłów i rozwiązań.

Czy chat GPT dokona rewolucji na rynku pracy?

Czy sztuczna inteligencja w postaci chatu GPT stanowi zagrożenie na rynku pracy? To pytanie coraz częściej zadają sobie copywriterzy, scenarzyści, managerowie kreatywni i programiści. W najbliższych latach inteligentny chat może też zrewolucjonizować dziennikarstwo, szkolnictwo, a nawet rynek książki!

Zanim jednak nastąpią radykalne zmiany na rynku pracy, chat GPT czekają jeszcze liczne optymalizacje. Aktualnie narzędzie to znajduje liczne grono fanów, jednak nie jest ono w stanie w pełni zastąpić kompetencji człowieka. Chodzi m.in. o umiejętność odróżniania faktów od domysłów czy tworzenie treści unikalnych, wysoko pozycjonujących się w wyszukiwarce.

Podsumowanie

Chatbot GPT podbija świat jako jedno z najbardziej intrygujących narzędzi sztucznej inteligencji. Jest to program darmowy i ogólnodostępny, który zyskuje coraz szersze grono użytkowników. Zaletą chatu GPT jest możliwość uzyskania szybkiej odpowiedzi na pytanie z dowolnej dziedziny. Nie ulega wątpliwości, że narzędzie to może w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizować rynek pracy. 

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/hakerzy-wlamali-sie-do-centrow-danych-obslugujacych-najwieksze-firm-swiata

Dariusz Kitowski

Witaj, jestem Dariusz Kitowski, ekonomista i copywriter. Moja strona wealth4living.net, stanowi połączenie moich dwóch pasji – finansów i pisania. Dzięki mojemu wykształceniu i ponad 20 letniemu doświadczeniu w zakresie ekonomii, dostarczam Wam wartościowych i przydatnych informacji, które pomogą Wam zrozumieć świat inwestycji i zarządzania swoim budżetem, zarówno w domu, jak i w biznesie. Jako copywriter charakteryzuje mnie ciekawość świata, dlatego porady zdrowotne i lifestylowe będą dla Was równie przydatne w życiu codziennym. Zostawcie komentarz pod artykułem, jeśli konkretne tematy z ekonomii szczególnie Was interesują. Tworzę ten portal dla Was, dlatego Wasze zdanie ma dla mnie ogromne znaczenie!