Krzesła do jadalni – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Dopasuj krzesła do stylu Twojej jadalni
Dopasuj krzesła do stylu Twojej jadalni

Urządzając jadalnię chyba każdy w pierwszej kolejności myśli o wyborze idealnego stołu. Czym jednak jest stół pozbawiony okalających go krzeseł? Przecież to właśnie na nich zasiadamy do wspólnych posiłków i przesiadujemy na nich w ciągu dnia. Właśnie dlatego wybór krzeseł do jadalni jest tak istotny – muszą one spełniać kilka bardzo ważnych kryteriów. Jakich? Już odpowiadamy!

Pamiętaj: krzesła są kolejnymi najważniejszymi meblami w jadalni zaraz po stole. Powinny stanowić jego ozdobę i dopełniać całe wnętrze. Odpowiednio dobrane mogą być prawdziwą wisienką na torcie. Przed wybraniem krzeseł do jadalni koniecznie ustal, w jakim stylu chcesz ją urządzić i w jaki sposób nadasz jej niepowtarzalnego charakteru. Masz już wszystko przemyślane? A więc to już połowa sukcesu! Teraz tylko dobierz krzesła pasujące do twojej koncepcji i jadalnia twoich marzeń będzie gotowa!

Zwróć uwagę na ich funkcjonalność

Oczywiście kwestie estetyczne są ważne, ale nie oszukujmy się – nic nam nie da nawet najpiękniejsze krzesło, na którym siedzenie będzie przyprawiać nas o garba i bóle w krzyżu. Właśnie dlatego podczas wybierania mebli do jadalni bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ich ergonomiczność. Przemyśl, jakiej wysokości krzeseł potrzebujesz. Zastanów się też nad ich szerokością, tak aby móc bez problemu zasiadać do stołu, zwłaszcza w większym gronie. Przy wyborze krzeseł warto również zwrócić uwagę na ich kształt i rodzaj oparcia – pamiętaj, że krzesła do jadalni muszą być nie tylko wygodne, ale również powinny pozwalać ci zachować prawidłową sylwetkę podczas siedzenia.

Zastanów się nad materiałem, z którego będą wykonane

Solidne, choć twarde krzesła wykonane w całości z drewna czy miękkie siedziska obite zamszem idealnie dobrane do drewnianych nóg i podłokietników? A może wolisz bardziej nowoczesne meble, łączące w sobie geometryczną, metalową konstrukcję z plastikowymi siedzeniami? Wybór należy wyłącznie do ciebie! Miej jednak na uwadze, że każde z tych rozwiązań ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jeśli masz małe dzieci, radzimy ci wybrać krzesła z materiału, który w razie wszelkiego rodzaju sytuacji awaryjnych będziesz w stanie z łatwością wyczyścić i doprowadzić do porządku. Zależy ci na komforcie i wygodzie, ponieważ spędzasz dużo czasu przy jadalnianym stole? A więc postaw na krzesła z oparciem, obite miękkim i przyjemnym materiałem. Pamiętaj: to meble powinny dopasować się do ciebie, a nie ty do mebli!