Doradca kredytowy w Krakowie – dlaczego warto udać się na spotkanie?

Żeby ustalić, dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego, należy ustalić, czym on się właściwie zajmuje w swojej pracy. Jak nazwa wskazuje, udziela on swoim klientom wszystkich niezbędnych informacji dotyczących kredytów, zasad ich udzielania, warunków, które trzeba spełnić, aby móc starać się o kredyt i w efekcie końcowym go otrzymać oraz kwestii związanych z aspektami prawnymi kredytów i pracy w tym zakresie banków. 

W 2017 roku zostały wprowadzone prawne regulacje dotyczące zawodu doradcy finansowego, aby przypadkowe osoby nie mogły przywłaszczać sobie tego tytułu i ranga tego zawodu stała na wysokim poziomie społecznego zaufania. Stanowi o tym ustawa o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Z przepisów zawartych w ustawie wynika, że doradcą może zostać osoba, która uzyska stosowne zezwolenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dodatkowym punktem obowiązkowym jest tu konieczność rejestracji w rejestrze doradców. 

Powyższe wskazuje osobom, które będą zaczynały starania o możliwość uzyskania kredytu, że są to osoby sprawdzone, posiadające uprawnienia, które pozwalają na wykonywanie swojego zawodu profesjonalnie. Umawiając się z doradcą kredytowym w Krakowie na spotkanie, potencjalny przyszły kredytobiorca zyskuje możliwość obiektywnego zapoznania się z procedurą kredytową oraz warunkami do spełnienia, aby proces kredytowy przebiegł pomyślnie. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: Doradca kredytowy Kraków

Dlaczego warto zaufać niezależnym Doradcom Kredytowym w Krakowie?

Jak wspomniano wcześniej, doradca kredytowy jest osobą, która obiektywnie przedstawi dostępne oferty kredytowe. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest on osobą w pełni niezależną od banków. Nie jest związany z żadną z istniejących instytucji finansowych, które udzielają kredyty. Co za tym idzie, doradca nie jest obarczony planami finansowymi, które prowadzą banki, nie musi faworyzować dostępnych opcji. Klient zyskuje dzięki temu rzetelny obraz sytuacji, dowiaduje się, gdzie warto złożyć wniosek o udzielenie kredytu zależny od jego sytuacji. 

Ważnym aspektem jest bezpłatna obsługa klienta przez doradcę. Potencjalny kredytobiorca całą usługę związaną z tą formą współpracy ma darmową, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Ponadto doradca kredytowy w Krakowie to fachowiec w swojej dziedzinie. Jest wyspecjalizowaną osobą, która jest w pełni przygotowana do realizacji powierzonych mu obowiązków. Spotkanie upływa w miłej atmosferze, a informacje są sprawdzone i w pełni merytoryczne. 

Doradca kredytowy w Krakowie jeszcze przed złożeniem wniosku wyliczy zdolność osoby ubiegającej się o kredyt z uwzględnieniem jego sytuacji życiowej, w której skład wchodzą takie aspekty jak czas trwania umowy o pracę i okres na jaki jest podpisany, dochody pracownika, status rodzinny (ile osób na utrzymaniu, czy posiada i ile dzieci), zobowiązania pieniężne (np. alimenty, bądź obciążające klienta kredyty), czy też wkład własny przy założeniu, że mowa tu o kredycie hipotecznym, a także zbiera inne niezbędne dane. Następnym krokiem jest wskazanie klientowi zalet i wad poszczególnych ofert kredytowych. To kolejna zaleta korzystania z niezależnego doradcy kredytowego. Umożliwia sprawdzenie wielu ofert z różnych banków oraz zapoznanie się z aktualnie obowiązującym warunkami do spełnienia przez kredytobiorcę. Doradca podczas spotkania przedstawia marżę kredytów oraz inne opłaty, które kredytobiorca poniesie w związku z realizacją wypłaty kredytu. Jest też możliwa pewna negocjacja warunków, która związana jest możliwością zakupu dodatkowych pakietów, bądź spełnienia jakichś warunków dodatkowych (np. założenie rachunku bankowego w miejscu, gdzie wypłacany jest kredyt) co wpłynie na obniżkę marży lub też inne korzyści klienta. 

Doradca kredytowy w Krakowie - dlaczego warto udać się na spotkanie?
Doradca kredytowy w Krakowie – dlaczego warto udać się na spotkanie?

Bezpłatne porównanie kredytów w Krakowie – dlaczego warto skorzystać?

Korzystają z możliwości, jakie daje spotkanie z doradcą kredytowym w Krakowie, przyszły kredytobiorca zyskuje porównanie ofert z wielu banków w jednym miejscu. Daje to dużą oszczędność czasu, potrzebną na wizytę w bankach, aby rozeznanie wśród ofert mogło być podobne. Największą zaletą jest tu jednak niezależność doradcy. Dzięki temu zyskuje się pełny obraz oferowanych przez banki ofert kredytowych. Natomiast spotykając się bankach z ich przedstawicielami do spraw kredytowych, klient trafia na osoby, które są tam zatrudnione. Osoby te są zatrudnione na usługach danego banku i zarabiają często w systemie prowizyjnym zależnym od ilości i kwot udzielonych kredytów przez banku, w którym pracują. Powoduje to często pewne niedopowiedzenia na temat przedstawianych ofert. Zalety propozycji są uwypuklane, często przekoloryzowane, natomiast pewne wady polecanego produktu kredytowego, jak na przykład dodatkowe koszty, o których wspominane pobocznie nie przykuwając do tego większej uwagi, a które mogą sprawić, że oferowany produkt nie będzie korzystny jak wydawało się wcześniej. 

Po wyborze korzystnej oferty, doradca kredytowy w Krakowie pomaga rozpocząć cały proces zmierzający do udzielenia interesującego klienta kredytu. Kompletuje niezbędną w tym celu dokumentację, wskazuje istotne informacje przy wypełnianiu wniosków kredytowych i wysyła je do banków. Tym samym kredytobiorca oszczędza czas i nerwy związane z wizytami w banku w celu uzupełnienia brakujących dokumentów.

W razie potrzeby i woli klienta, doradca kredytowy z Krakowa jest również obecny podczas podpisania umowy kredytowej w banki, aby dopilnować, że umowa zgodna jest z wcześniej ustalonymi założeniami i zachowaniem wszelkich obowiązujących w trakcie trwania tego procesu standardach. 

Pozostaje również do dyspozycje klienta już po zakończeniu procesu nabywania kredytu. Może służyć na przykład jako pośrednich w sprawach kredytu na linii bank – kredytobiorca w sprawie tzw. ,,wakacji kredytowych”, bądź innych dostępnych możliwości.

Oferta niezależnych doradców kredytowych (bezpłatne porównanie kredytów – hipotecznych, gotówkowych, samochodowych, dla firm, konsolidacyjnych)

Doradca kredytowy w Krakowie oferuje pomoc w wyborze konkretnej oferty przedstawionych przez banki, niezależnie od rodzaju pożądanego typu kredytu. Usługa jak zostało wspomniane wcześniej jest w pełni darmowa dla kredytobiorcy. Pomaga podczas składania wniosków o realizację następujących kredytów:

  • kredyty hipoteczne – związane z budową lub remontem domów, mieszkań i ich wykończenia po zakupie;
  • kredyty gotówkowe – przeznaczone na z reguł dowolne zakupy, ponieważ środki pieniężne przekazywane są na wskazany przez kredytobiorcę rachunek bankowy i wykorzystane na jego indywidualne potrzeby;
  • kredyty samochodowe – realizowane są w przypadku zakupu nowego, ale też używanego środka transportu;
  • kredyty dla firm – różnego rodzaju kredyty firmowe, związane z inwestycjami, pokryciem aktualnych zobowiązań prowadzonej działalności gospodarczej, bądź przeznaczone na konkretny cel wyznaczony przez kredytodawcę;
  • kredyty konsolidacyjne – mają na celu zebranie różnego rodzaju zobowiązań i przekształcenie ich w jeden kredyt, a co za tym idzie jedno miejsce to spłaty zobowiązania, dotyczyć może kredytów hipotecznych, samochodowych, czy też gotówkowych, a rata ostatecznie jest niższa niż przed konsolidacją.